Ekologiczne produkty WISE zawierają wyłącznie bogate w witaminy oleje i wyciągi roślinne najwyższej jakości, które sprawiają, że Twoja skóra jest zdrowa i pełna energii. Jesteśmy pewni, że nasze kosmetyki są skuteczne – ich formuła od początku działalności firmy, tj. od 1998 roku, opracowywana jest we współpracy z centrum kursów kosmetologicznych Axelssons oraz specjalistami z dziedziny dermatologii, chemii i toksykologii. To właśnie WISE.

Jaka jest różnica między kosmetykami ekologicznymi i tradycyjnymi?

Liczy się zawartość…
Kosmetyki naturalne, do których należą produkty WISE, nie mogą zawierać substancji, uzyskanych sztucznie w procesach petrochemicznych – czyli pochodnych ropy naftowej.

Przykładami takich substancji są: oleje mineralne, parafiny, wazelina, glikol propylenowy, glikol polietylenowy (PEG) i kwas poliakrylowy (karbomer). Wykluczone są również syntetyczne substancje zapachowe, syntetyczne barwniki oraz testowanie produktów na zwierzętach! Kosmetyki ekologiczne zawierają zamiast tego składniki o naturalnym pochodzeniu, z surowców odnawialnych i upraw ekologicznych.

Przykłady:
Olej jojoba, olej osetowy, olej słonecznikowy, masło shea i wiele innych. Również zagęszczacze, substancje zapobiegające odwodnieniu skóry i inne niezbędne dodatki powinny być pochodzenia naturalnego a nie syntetycznego.

Dlaczego?
Oleje roślinne zawierają składniki odżywcze, m. in. cały zestaw naturalnych witamin i niezbędne do życia kwasy tłuszczowe, takie jak Omega 3,6,7 i 9, potrzebne dla zdrowia skóry, uodpornienia jej na infekcje bakteryjne i przywrócenia równowagi wodno-lipidowej skóry. Takich właściwości nie maja oleje mineralne.

Zamiast syntetycznych witamin i innych syntetycznych składników aktywnych, jak np. silnie wysuszające substancje zwalczające trądzik, substancje spowalniające procesy starzenia się skóry, wzmacniające zapach itd., w kosmetyce ekologicznej używa się składników roślinnych, olejków eterycznych, alg i naturalnych przeciwutleniaczy, zapewniających odpowiednie działanie i zapach produktów.

Przykłady olejków eterycznych w produktach WISE:
Olejek różany, neroli, jaśminowy, z drzewa sandałowego, geraniowy, jałowcowy i wiele innych.  Olejki eteryczne są „krwią roślin” i są około 100 razy silniejsze niż sama roślina, z której pochodzą i na każdy problem ze skórą można dobrać odpowiedni olejek.

Nie ma żadnego uzasadnienia dla stosowania syntetycznych składników aktywnych – olejki eteryczne są równie skuteczne a na dodatek mają naturalne pochodzenie.

Podsumowanie:
Naturalne składniki kosmetyków są lepsze dla naszego ciała (skóra wchłania substancje odżywcze), skuteczniej niż substancje syntetyczne równoważą problemy z cerą i nie szkodzą środowisku naturalnemu (wiele substancji syntetycznych nie jest wyłapywane i nie podlega degradacji w oczyszczalniach ścieków).

WISE proponuje Ci kosmetyki, którymi będziesz się cieszyć cały rok. Zachęcamy do regularnego zaglądania na tą stronę. Kiedy tylko czas nam na to pozwala, umieszczamy na niej nowe informacje, które mogą okazać się dla Ciebie przydatne.