Nasza filozofia dotycząca opakowań obejmuje szereg wymagań, które muszą być przestrzegane z uwagi na naturalną zawartość produktów.

Wise to naturalne kosmetyki w ekologicznych i przyjaznych dla użytkownika opakowaniach.

Butelki są przyjazne dla środowiska. Nasze butelki zmieniają się w parę wodną i dwutlenek węgla w procesie spalania, co oznacza, że możesz je właściwie wyrzucić do domowego kosza na śmieci. Myślimy, że to dobrze, gdyż nie każdy mam możliwość sortowania odpadów.

Butelki są przyjazne dla użytkownika. Dzięki naszym pompkom próżniowym klient otrzymuje możliwość wykorzystania całej zawartości kosmetyku, tak że nic się nie marnuje.

Butelka musi być higieniczna. Dzięki butelce próżniowej ograniczamy konieczność stosowania konserwantów do minimum. Nasze konserwanty są naturalne i mają certyfikaty ekologiczności, a próżniowe opakowanie utrudnia bakteriom przedostanie się do środka.

Butelka musi być prosta. Powinna ważyć tylko kilka gramów, ponieważ jest transportowana od producenta opakowań do naszej fabryki w Mora, gdzie ma miejsce napełnianie. Stamtąd wysyłane są do naszych dystrybutorów na terenie całej Szwecji. Duże opakowanie bardziej obciąża środowisko niż lekkie. Ale to nie wszystko. Ciężkie opakowanie to także wyższe koszty transportu, które muszą być przecież dodane do ceny produktu. Lekkie opakowania to wygoda użytkowania i bezpieczeństwo produktu w przypadku upuszczenia na ziemię.

Naturalnie, nawet nasze etykiety wykonane są z przyjaznych dla środowiska, certyfikowanych materiałów. Farby stosowane do drukowania etykiet, kapsułek mają certyfikaty ekologiczności, a nasze opakowania składają się z papieru i kartonu pochodzących z recyklingu.

Trwałość produktu.
Im dłużej jest przechowywany produkt w otwartym opakowaniu, tym szybciej starzeją się składniki. Próżniowe rozwiązania WISE nie pozwalają, aby tlen dostał się do wnętrza butelek, co znacząco zwiększa trwałość produktu. Zazwyczaj dopuszcza się 8-miesięczny czas składowania po otwarciu produktu, jeżeli na etykiecie nie zaznaczono inaczej.

Symbol „otwartego słoiczka” z numerem wskazuje na trwalość produktu liczoną w miesiącach po otwarciu. Symbol musi spełniać wymogi dyrektyw Unii Europejskiej w przypadku gdy okres przydatności produktu przekracza 30 miesięcy.

W pozostałych przypadkach, na opakowaniu podana jest data przydatności, do kiedy kosmetyk jest ważny. Informacja ta podana jest liczbowo, gdzie pierwsze dwie cyfry oznaczają miesiąc, a cztery kolejne rok np. 122014.

 

Zapraszamy do WISE!