Oenothera biennis oil

wiesiołek oenothera biennis
wiesiołek oenothera biennis

 

Oenothera biennis oil – olejek z wiesiołka. Angielska nazwa wiesiołka „primrose” pochodzi z łaciny i oznacza „pierwszy kwiat”.

W roku 2010 wiesiołek został wymieniony jako jeden z dziesięciu najistotniejszych składników kremów przeciwdziałających procesom starzenia skóry ( Top 10 botanical ingredients in 2010 anti-aging creams, ermatology Resident, Clinical Dermatology Center, Geisinger Health System, Danville, PA, USA).
Roślina zawiera m.in. kwasy linolowy, oleinowy, palmitynowy i stearynowy. Olejek pozyskany z nasion obfituje w kwasy tłuszczowe i pełni wiele funkcji dobroczynnych dla skóry, przez co jest składnikiem często wykorzystywanym w przypadkach takich jak trądzik, egzema, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry.

Wiesiołek charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych GLA, które są w znacznej mierze odpowiedzialne za właściwości lecznicze tej rośliny. Kwasy gamma-linolenowy, linolenowy i inne zawarte w olejku są niezmiernie ważne z punktu widzenia struktury komórkowej i przyczyniają się do poprawy elastyczności skóry. Olejek z wiesiołka może także przyczyniać się do redukcji objawów egzemy. W pewnych okolicznościach, egzema rozwija się, gdy ciało ma problemy z przetwarzaniem tłuszczów spożywczych na GLA. Z tego powodu przyjmowanie GLA z wiesiołka może być bardzo pomocne. Niektóre badania wykazały, że olejek z wiesiołka zdolny jest do łagodzenia ropienia, swędzenia, łuszczenia skóry i stanów zapalnych spowodowanych egzemą / atopowym zapaleniem skóry.

Olejek z wiesiołka jest również niezwykle pomocny w przypadku trądziku i trądziku różowatego, zapobiegając m.in. zatykaniu porów. Niezbędne kwasy tłuszczowe pomagają zredukować stany zapalne, kontrolują metabolizm komórkowy i przyczyniaja się do produkcji prostaglandyn, które stymulują obkurczanie naczyn krwionośnych.

naturalne kremy do twarzy
naturalne kremy do twarzy

Kosmetyki WISE Naturkosmetik zawierające olej z wiesiołka  - Night Balm Rose

Sprawdź inne składniki