Na pewno zastanawiasz się, co jesz – ale czy zdarza Ci się poświęcać równie dużo uwagi kosmetykom, które wmasowujesz w skórę po przyjemnej kąpieli pod prysznicem? To, co wchłania Twoja skóra, jest niemal równie ważne jak to, co jesz! Być może trudno w to uwierzyć, ale nasze ciało wchłania 60% zawartości kosmetyków, które stosujemy. Dobór odpowiednich kosmetyków jest więc naprawdę ważny!

Kupując kosmetyki naturalne WISE wybierasz produkty, które zawierają wyłącznie naturalne oleje pochodzenia roślinnego – jak chociażby olej osetowy, masło shea, olej z awokado czy olej z pestek moreli. To naprawdę ogromna różnica! Zdajemy sobie sprawę, że WSZYSCY tak mówią. Jedyne co proponujemy – WYPRÓBUJ i się przekonaj!

Dostępne na rynku kosmetyki z reguły produkowane są w oparciu o surowce syntetyczne, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie i które nierzadko odkładają się na długo w naszym organizmie. Używamy w dzisiejszych czasach średnio 12 różnych kosmetyków i produktów higieny osobistej dziennie i mamy styczność z dużo większa ilością związków chemicznych niż poprzednie pokolenia. Wszystkie te substancje wysyłamy wraz ze zużytą wodą do oczyszczalni ścieków, a na dodatek narażamy się na podrażnienia i uczulenia. Ryzyko jest tym większe, z im większą ilością syntetycznych środków chemicznych mamy kontakt. Składniki te mają zapewnić odpowiednią konsystencję, zapach, kolor i inne właściwości kosmetyków, ale nie powinno się tego mylić z prawdziwie naturalnymi składnikami aktywnymi.

Pokochaj naturę
Wygląd, zdrowie to nie tylko geny i natura ale też właściwa pielęgnacja skóry. Mądra i prawidłowa pielęgnacja daje rezultaty. Jeśli chcesz mieć świeżą i zdrową cerę powinieneś wypracować właściwe nawyki pielęgnacji swojej twarzy. Ważną rolę odgrywają uwarunkowania genetyczne, od tego więc zależy jaki masz fenotyp cery, ilość czerwonych krwinek, wielkość gruczołach łojowych i porów skóry etc.
To wszystko jest zaprogramowane zanim się urodzimy i nie zmienia się podczas całego życia. Twój wzór genetyczny nie ulega zmianom i dlatego jesteś skłonny do trądziku, cery wrażliwej bądź innych problemów. Rozsądne podejście i właściwa pielęgnacja skóry daje możliwości do zmian.

Piękno bije ze środka

Nasza skóra wchłania. Jesteś tym co jesz. To co jemy ma ogromny wpływ na skórę i nasz organizm. Twoja skóra reaguje na wszystko jak się czujesz i co na nią nakładasz w ciągu dnia.
Ostatnio powstało wiele problemów z alergiami, które często przypisuje się małym dzieciom. Niestety wielu dorosłych , bo aż 20 % jest uczulonych na różnego rodzaju kosmetyki.

Czy ten problem dotyczy również Ciebie?

Jeśli tak, to sygnał abyś zaczął używać kosmetyków naturalnych, które nie mają sztucznych barwników, potencjalnie niekorzystnych konserwantów i syntetycznych środków zapachowych. Kosmetyki na bazie roślin z upraw ekologicznych– które nie zawierają oleju mineralnego (paraffinum liquidum), syntetycznych barwników i surowców modyfikowanych genetycznie. I wtedy możesz być pewna, że są dla Ciebie bezpieczne.

 

 

„Używam naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy od lat. Nareszcie znalazłam kosmetyki, które są naprawdę dobre, działają skutecznie i pozostawiają uczucie cudownej świeżości. ” Gunilla Bergsten / Stockholm

Zabiegi na kosmetykach naturalnych