Urtica dioica

 

Urtica dioica czyli pokrzywa zwyczajna występuje w stanie dzikim w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. Ma zastosowanie zarówno w lecznictwie, gastronomii jak i w przemyśle kosmetycznym, gdzie wykorzystuje się ją do pielęgnacji urody. Wyciąg z pokrzywy dostarcza chlorofilu a i b, który tworzy składniki do produkcji kremów, toników i maseczek. Kosmetyki zawierające wyciąg z pokrzywy bardzo dobrze nadają się do pielęgnacji skóry i włosów przetłuszczających się, a także pomagają walczyć z objawami łupieżu.

Pokrzywa jest jedną z najbardziej odżywczych roślin, jest bogata w witaminy, antyoksydanty, flawonoidy, chlorofil, niezbędne aminokwasy, proteiny, serotoninę, acetylocholinę, etc.

Pokrzywa jest także bogata w żelazo, chlorofil, co czyni ją wspaniałym narzędziem do stymulacji hemopoezy. Ma odczyn zasadowy i pomaga organizmowi w przypadku nadmiernego zakwaszenia.

Wyciąg z pokrzywy jest obecny w produktach WISE Naturkosmetik, m.in. w naturalnym toniku do twarzy dla mężczyzn, a także naturalnym toniku do twarzy dla kobiet.

Sprawdź inne składniki

Urtica dioica pokrzywa
fot. Frank Vincentz – Praca własna, CC BY-SA 3.0